Kermis Weert gaat weer bijna van start!

Van 26 september t/m 1 oktober is het kermis in Weert

17-9-2025
Ook de 'rups' mag niet ontbreken tijdens Kermis Weert. Bekijk deze foto groter.

Ook de 'rups' mag niet ontbreken tijdens Kermis Weert.

Van vrijdag 26 september tot en met woensdag 1 oktober verandert de binnenstad van Weert in één groot pretpark met ruim 130 attracties. Bezoekers lopen van plein naar plein langs de ‘kermisroute’ van maar liefst 1,7 km. Zeven pleinen worden omgetoverd tot ‘de grootste en gezelligste kermis van heel Limburg!’

Kermisprogramma vol tradities 

Ook dit jaar barst de kermis in Weert weer van de tradities. Al tijdens de opbouw stappen leerlingen van de basisscholen ieder jaar enthousiast de binnenstad rond. Vrijdagmiddag om 15.30 uur gaat het los: een half uur lang kunnen de kinderen gratis in de attracties! Om 19.00 uur wordt de kermis geopend door wethouder Winters bij de Airforce op de Markt, onder begeleiding van de Stedelijke Harmonie St. Antonius. Op zondag is de traditionele kermismis op de autoscooterbaan, verzorgd door Deken Honings en Almoezenier B. van Welzenes. Op maandag worden in het kermiscafé de kermisprijzen uitgereikt. Tijdens de prikkelarme kermis op maandag, van 12.30 tot 14.30 uur, kan iedereen genieten van een kermis zonder al te veel licht- en geluidsprikkels. Er is geen harde muziek, geen felle lichten of lichtflitsen, de rit- en draaisnelheid wordt aangepast en bezoekers krijgen langer de tijd om in- en uit te stappen. Woensdagavond is er ter afsluiting weer een vuurwerkshow, in samenwerking met de kermisexploitanten.

Kermiswethouder Suzanne Winters kijkt weer uit naar de kermis:

Wethouder Suzanne Winters.

"De kermis hoort bij Weert, het zit in ons DNA. Het mooie is dat iedereen er iets vindt wat bij diegene past. Voor de een is dat een spannende attractie, voor de ander samen met de kinderen in de draaimolen of een suikerspin eten op de Markt. Juist die mix maakt onze kermis zo belangrijk: het brengt generaties samen en geeft onze stad een unieke sfeer."

Wethouder Suzanne Winters

De binnenstad is bereikbaar 

Tijdens de op- en afbouw van de kermis en tijdens de kermisdagen gelden er omleidingsroutes om de stad te bereiken. Deze worden aangegeven op gele borden. De omleidingen gelden vanaf dinsdag 23 september 9.00 uur tot en met donderdag 2 oktober 20.00 uur. Het Bassin is gedurende deze periode grotendeels afgesloten (gemotoriseerd verkeer kan alleen gebruik maken van de verbinding tussen de Stadsbrug en Kasteelsingel). Daarnaast zijn de Dries, het Stationsplein en Langpoort (ter hoogte van de Wilhelminasingel) afgesloten voor verkeer. 
Het stadhuis, het centrum en de wijk Fatima zijn bereikbaar via de Ringbaan West, Basculeweg, Parallelweg en Driesveldlaan. Alle omleidingsroutes en informatie over bereikbaarheid staat op kermisweert.nl/bereikbaarheid-parkeren.  

Parkeren in de binnenstad

Op diverse plekken rondom de kermisterreinen zijn parkeerlocaties. Je kunt hier veelal overdekt je auto of motor parkeren. Alle parkeergarages in de binnenstad blijven bereikbaar, behalve de Muntgarage. Daarnaast is het vanaf de opbouw tot de afbouw van de kermis niet mogelijk om te parkeren op het Oud-Gasthuisplein, Kasteelplein, Bassin, Dries en in de Hegstraat. Ook is in deze periode op de Korenmarkt een zeer beperkt aantal parkeerplaatsen beschikbaar. In de binnenstad zijn verschillende parkeergelegenheden voor fietsers aanwezig.

Er worden extra fietsenstallingen ingericht: bij Kasteelpark Nijenborgh, in het centrum op de Korenmarkt, op de Julianalaan en naast de Stadsbrug op bedrijventerrein Centrum-Noord. De fietsenstalling op de paralelweg wordt voor de kermis weggehaald. Alles over parkeermogelijkheden voor zowel gemotoriseerde voertuigen als fietsen, locaties en kosten vind je op kermisweert.nl/bereikbaarheid-parkeren.

Een veilige kermis 

Voor het handhaven van de openbare orde en veiligheid nemen we, in overleg met de veiligheidsdiensten, maatregelen zoals cameratoezicht en crowdmanagement. Zo blijft het voor iedereen een veilige, maar vooral gezellige kermis. 

Openingstijden stadhuis

Maandag 29 september is het stadhuis in Weert vanwege de kermis geopend tot 17.00 uur, de avondopenstelling vervalt. Afspraak maken en het afhalen van paspoorten, ID-kaarten of rijbewijzen is die avond niet mogelijk. De avondopenstellingen op donderdag 25 september en donderdag 2 oktober zijn wel gewoon geopend van 17.00 tot 19.30 uur, inclusief de informatie- en servicebalie. 

Rondje over de kermis 

Kermisliefhebbers kunnen onder andere de volgende attracties tegenkomen op de kermis in Weert. Op kermisplein Bassin staat het indrukwekkende reuzenrad Bon Voyage, dat je maar liefst 50 meter de lucht in tilt voor een prachtig uitzicht over de stad. Op het Kasteelplein draait alles om snelheid en sensatie. Hier kruip je de cockpit in met The Aviator - A Pilot Test Center, waar je tuimelt als een echte piloot-in-opleiding. Helemaal nieuw is de spectaculaire Phantom XXL: een 45 meter hoge slingerarm vol LED-verlichting en een vleugje mysterie. Ook het klassieke Basketballspel maakt zijn rentree, uitdagend voor jong en oud. Op de Markt, aan de voet van de St. Martinuskerk, vind je de Airforce. Deze zweefmolen van maar liefst 66 meter laat je zweven boven de daken van Weert en geeft je een uitzicht dat je zelden krijgt.

De Nieuwe Markt is dit jaar goed voor twee primeurs. Hier staat Mexico, een kleurrijk loopspookhuis met Mariachi-muziek en special effects. Daarnaast maakt The Ball zijn debuut, een verrassende spelattractie. Op kermisplein Langpoort beleef je avontuur en spanning. Entia – World of Adventure keert terug met een escaperoom beleving vol puzzels. Nieuw zijn The Maximus, een spannende attractie met draaiende armen en schommelende gondels, én The Nightfly, een vrije-valsimulator met rook, vuur en lichtshows. Op het Stationsplein draait dit jaar The Energizer. Deze 17,5 meter hoge machine draait en zwaait tegelijk – perfect voor liefhebbers van snelheid. Aan de overkant van de Stationstunnel, op De Dries, staan ook twee nieuwkomers. The Maximum tilt je in Romeinse stijl tot 15 meter hoogte. Voor de jongere bezoekers is er Splash Duck, waar je tijdens een vrolijk ritje met waterpistooltjes op eendjes mag schieten. Op elk plein is plezier gegarandeerd.

Prijzen

Kermis Weert is een van de goedkoopste kermissen van het land. Toegang tot de kermis is gratis en bij vrijwel alle attracties betaal je tussen de € 2,00 en € 3,00. Alleen enkele grote attracties zijn duurder en vragen een ritprijs van maximaal € 6,00. De Weerter kermis is niet alleen voor durfals. Op elk plein vind je ook kinderattracties en familieplezier. Natuurlijk zijn er ook volop eettentjes waar je kunt genieten van zoete en hartige lekkernijen. Met de spelzaken, van kamelenrace tot grijpers, maken we het feestje compleet.

Pop-up Store met merchandise & miniatuurkermis 

De Kermis Weert Pop-up Store vind je ook dit jaar op de Nieuwe Markt 2. In deze kermiswinkel kun je unieke Kermis Weert-items scoren én er staat weer een miniatuurkermis. Ook dit jaar is er weer een nieuwe kermispin ontworpen die je in de Pop-up store kunt kopen. De Pop-up Store is ook de plek waar je gevonden voorwerpen naartoe kan brengen en verloren voorwerpen kan ophalen. De, door een jury geselecteerde, winnende attracties van project Weird kermis van het Spark Tech Lab (techniekatelier waar basisschoolleerlingen uit Weert onder begeleiding attracties hebben gebouwd) zijn ook te bewonderen in de Pop-up Store.